Чим гірський велосипед відрізняється від міського

Загалом поняття «гірський велосипед» дуже широке. До гірських відносять як велосипеди для крос-кантрі або даунхілу, так ...

Загалом поняття «гірський велосипед» дуже широке. До гірських відносять як велосипеди для крос-кантрі або даунхілу, так і, наприклад, для велотріалу. Але на вигляд, характеристикам і вимогам вони кардинальним чином відрізняються один від одного.

Для наочності давайте порівняємо "найкласичніший" гірський велосипед - для крос-кантрі (пересічена місцевість) зі звичайним міським велосипедом.

  1. Геометрія кадрів. Гірський велосипед має більш спортивну геометрію - сідло знаходиться приблизно на одному рівні з кермом і вони розташовані досить далеко. Завдяки цьому у велосипедиста менше втомлюються м'язи ніг (т.к. при обертанні педалей у нижньому положенні нога виявляється майже випрямлена і може відпочити) і тіло нахиляється вперед приблизно на 45 °. На міському велосипеді сідло знаходиться нижче та ближче до керма. В результаті посадка виходить вертикальна (90 °) або близько до цього.
  2. Амортизація. Велосипеди для крос-кантрі призначені для їзди пересіченою місцевістю, тому оснащуються амортизаційною вилкою (а дорожчі моделі ще й заднім амортизатором). На міських велосипедах же їздять в основному асфальтом або рівними дорогами і амортизації вони зазвичай не мають, якщо не вважати більш м'якого сідла (і іноді амтиризаційного підсідельного штиря).
  3. Трансмісія. Крос-кантрійні велосипеди використовуються на місцевості де можуть бути круті спуски та підйоми і тому їм потрібна велика кількість швидкостей (від 10 до 30). У місті зазвичай відносно плоска місцевість потреби в такій кількості швидкостей немає, тому міські велосипеди мають від 1 до 8 швидкостей.
  4. Колеса. Для їзди пересіченою місцевістю потрібні широкі покришки з досить агресивним протектором, щоб добре чіплятися і обробляти нерівності дороги. В основному на крос-кантрійних велосипедах використовуються шини шириною від 2 до 2,25 дюйма. На міських велосипедах для кращого накату асфальтом зазвичай встановлюються більш гладкі і вузькі покришки 1,1-1,5 дюйма (28-38 мм), іноді до 2 дюймів.  На www.velomisto.com.ua/ru/gornye-velosipedy ви зможете зрівняти моделі з різною діагоналлю коліс і вибрати модель велосипеда, що вам сподобалася.
  5. Аксесуари. Крос-кантрі – це спортивна дисципліна і відповідно велосипед має бути максимально швидким, легким та надійним. Тому якісь додаткові аксесуари на гірські велосипеди без потреби не ставляться, зазвичай встановлюється лише тримач для пляшки з водою. Ситибайки роблять для комфортного використання у місті та комплектують усілякими багажниками, дзвінками, підніжками, крилами, ліхтарями, тримачами насоса тощо.
  6. Вага. Гірський велосипед зазвичай легший за міський рахунок матеріалу рами (алюміній або карбон проти сталі, рідше алюмінію) і мінімальної кількості аксесуарів.
  7. Ціна. На міські велосипеди зазвичай ставиться все найпростіше і бюджетне, тому коштують вони дешевше за гірські.

28 июня 2023, 17:52 | Просмотры: 377

Добавить новый комментарий

Для добавления комментария, пожалуйста войдите

1 комментарий

7 марта 2024, 17:37
"Автокрепеж" - с нами вы всегда на ходу! Доверьте свой автомобиль профессионалам и будьте уверены в качестве обслуживания, посмотрите детали по ссылке - https://avtokrepeg.ru/services/tekhnicheskoe-obsluzhivanie/zamena-masla-v-akpp/