Чому ми прикрашаємо нашу різдвяну ялинку? Історія різдвяних іграшок

15.08.2022 | Лайфстайл | Просмотры: 202

Ми всі прикрашали наші різдвяні ялинки прикрасами, мішурою та вогнями стільки, скільки пам'ятаємо, але коли ця ідея стала щорічною традицією?

Чому у нас різдвяні ялинки?

Походження традиції встановлення дерева в приміщення взимку сягає корінням у глибину століть, до язичницької віри. Їли та інші вічнозелені дерева використовувалися різними способами як язичниками, так і християнами з давніх-давен для святкування зимових свят та дня зимового сонцестояння. Дерева або принаймні їхні гілки використовувалися для цих свят протягом сотень років.

Що таке новорічна ялинка?

Дерева, або гілки, мали уявляти життя в темні, холодні зимові ночі, тоді як римляни використовували ялинки для прикраси храмів за їхні вічнозелені якості. Коротше кажучи, вічнозелені дерева, такі як ялинки, використовувалися для демонстрації того, що життя триває навіть у темніші холодні місяці з похмурою погодою. З роками це перетворилося на традицію різдвяних ялинок.

У якій країні розпочалася традиція новорічних ялинок?

Саме у Німеччині сучасні різдвяні ялинки з'явилися у середині шістнадцятого століття. Саме тут, як вважають, з'явилася традиція прикраси дерев шляхом розміщення свічок на гілках. Протягом 19 століття звичай став прийнятий ширшими європейськими країнами.

Звідки з'явилися різдвяні іграшки?

Протягом століть різдвяні іграшки розвивалися в дизайні, матеріалі та вартості, і в наші дні складно уявити будь-яку ялинку без куль, що звисають із її гілок. Але звідки взялася перша іграшка? Вважають, що вони з'явилися в Німеччині шістнадцятого століття в альпійському місті Лауша. Це місто стало відоме своїми майстрами у виробництві склодувних та різдвяних прикрас. Інші скляні заводи у цьому районі також почали виготовляти скляні прикраси, створюючи їх у формах тварин, знаменитих святих та дітей.

Що таке традиційні новорічні прикраси?

Найбільш традиційні прикраси для різдвяної ялинки включають зірки, ангелів, фрукти та Діда Мороза. Як і саме дерево, багато традиційних прикрас мають своє коріння, засноване на вірі; ангел, що повертається до Різдва та зірки, що представляє Ісуса як світло світу. Це також є основою для прикраси дерева вогнями.

Ви можете купити новорічні кулі на ялинку різних розмірів та кольорів. Червоні та золоті кулі та іграшки сходять до зимової флори - зелений для вічнозеленого падуба або омели і червоний для сезонних ягід, тоді як золото представляє сонце. Синьо-білі, або срібні іграшки, є різними символами. Одним із них є єврейська віра, щоб вони могли мати свою власну ялинку під час Хануки. Інші включають світ або сніг – представлений білим. Синій може символізувати небо чи Діву Марію.


Вам может быть интересно: