Навіщо шкірі обличчя потрібний ретинол

Ретинол та його похідні зараз надзвичайно популярні
Що таке ретинол
Які бувають форми ретинолу
Як правильно застосовувати засоби з ретинолом

Ретинол та його похідні зараз надзвичайно популярні. Їх рекомендують використовувати і для вікової шкіри, щоб позбутися зморшок, і для молодої як лікування прищів. Однак перш ніж застосовувати цей потужний та ефективний засіб, потрібно знати про кілька важливих правил.

Що таке ретинол

Ретинол - хімічна сполука, що є однією з форм вітаміну А. Це одна з небагатьох речовин, що має доказову базу anti-age ефективності, тому інтерес до неї з кожним роком тільки зростає.

Широкий спектр показань від анти-акне ефекту та позбавлення від пігментації до зменшення зморшок та ліфтингу дозволяє використовувати ретиноїди у будь-якій віковій групі. Але варто пам'ятати, що ретинол та його похідні – це досить сильні речовини і використовувати їх у догляді треба обережно та уважно. Читайте на https://fabo.ua/magazine/use-sho-vi-hotili-znati-pro-retinol коли варто використовувати ретинол.

Які бувають форми ретинолу

Існує кілька форм, які відрізняються за ефективністю та реакцією на них організму. Важливо знати, як називається та чи інша форма, аби розуміти, як вона впливає шкіру. Їхні назви завжди вказуються у складі косметичного засобу.

До того ж ретинол може бути доданий у засіб для догляду за шкірою обличчя у різному відсотковому змісті. І це також важлива інформація, на яку варто звертати увагу. Тут все просто: що вищий відсоток змісту, то ефективніший засіб. Але й ймовірність побічних ефектів вища.

Ретиноїди використовують як для зовнішнього застосування, але й прийому внутрь. Таблетовані форми застосовують для лікування важких форм акне. В аптеках їх продають строго за рецептом, тому що поряд з потужними лікувальними властивостями вони мають велику кількість протипоказань, так що пити їх треба строго під контролем лікаря та з регулярним обстеженням організму.

Ретиноєва кислота

Визнана найефективнішою формою. Але в той же час вона має найсильнішу подразнювальну дію на шкіру і частіше за інших дає побічні ефекти у вигляді почервоніння, сверблячки і лущення.

Ретинолу пальмітат, ретинолу ацетат та ретинальдегід

Є менш дратівливими для шкіри формулами ретинолу. Вони проходять кілька хімічних циклів для перетворення на ретиноєву кислоту. Тому дані форми менш ефективні, але популярніші серед виробників завдяки щадному впливу, що вони надають на шкіру.

Як правильно застосовувати засоби з ретинолом

Ретиноїди у доглядових засобах, як правило, використовуються:

  • у формі крему;
  • сироватки під крем;
  • пілінгу (це скоріше професійна процедура, але є варіанти і для домашнього догляду).

Адаптація до препарату має бути поступовою. Починати застосовувати ретинол краще в осінньо-зимовий період, оскільки речовина діє повільно. Потрібен час для того, щоб шкіра звикла та можна було отримати максимальний результат.

Починайте використовувати з мінімального дозування речовини - один-два рази на тиждень строго у вечірній час, поступово збільшуючи кількість днів використання та підвищуючи відсотковий вміст ретинолу у доглядовому засобі.

Сонцезахисний крем у період використання ретинолу має стати вашим постійним супутником взимку та влітку, оскільки речовина викликає фоточутливість. Причому в сонячну пору року необхідно наносити засоби з SPF кілька разів протягом дня, щоб убезпечити шкіру від шкідливого впливу сонячних променів.

Найпопулярніший засіб із ретинолом – сироватка. Наносять її на суху чисту шкіру, після чого закривають кремом для догляду. Для сухого типу шкіри використовуються сироватки на основі сквалану або олії, для нормальної та жирної шкіри – на безмасляній основі.

31 декабря 2023, 18:45 | Просмотры: 231

Добавить новый комментарий

Для добавления комментария, пожалуйста войдите

1 комментарий

18 марта 2024, 08:52
Если Вам необходима креативная футболка с принтом - закажите её на сайте https://keltr.ru/futbolki/fotografy/, тту огромный выбор и невысокие цены