Різниця між об'єктивами 35 та 50 мм – яка фокусна відстань краща

Якщо ви роздумуєте, з якою фокусною відстанню купити об’єктив – 35 чи 50 мм, швидше за все, ви збираєтеся оновити фотоап...

Якщо ви роздумуєте, з якою фокусною відстанню купити об’єктив – 35 чи 50 мм, швидше за все, ви збираєтеся оновити фотоапарат з кітовою лінзою. Або у вас вже є кілька зум об’єктивів, і ви хочете дослідити, що такого цікавого в об’єктиві з фіксованою фокусною відстанню та який з них варто спробувати в першу чергу.

І 35 мм, і 50 мм мають класичну довжину, що робить об’єктиви універсальними. Хоча й близькі між собою, вони використовуються за дещо різних сценаріїв. Сподіваємось, до кінця цієї статті ви дізнаєтесь, який об’єктив – чи об’єктиви – найкраще підійдуть для вашої фотографії.

64ad4db0a433d.webp

Переваги об’єктива 35 мм

35-мм є класичним об’єктивом із фокусною відстанню, який можна адаптувати до різноманітних ситуацій зйомки. На відміну від 50 мм, у нього:

  • ширше поле зору – фіксований об’єктив дає 54,4 градуса (проти близько 40 в 50 мм), отже, є кращим вибором для зйомки пейзажів, архітектури, подорожей і груп людей;
  • більша глибина різкості – лінза 35-мм дає більше шансів вдало зафіксувати об’єкт, якщо рухається швидко чи непередбачувано (наприклад, зйомка дітей під час гри);
  • мінімум спотворень – об’єктиви мають природне відчуття ширини. На практиці, кінцівки людей не витягнуться, якщо ті підійдуть занадто близько до краю кадру (ідеально для фотожурналістики та вуличних кадрів).

Переваги об'єктива 50 мм

Лінза 50 мм додадуть фотографіям кінематографічності. Основні переваги перед лінзою 35 мм:

  • можливість максимального зближення – як фокусна відстань 35 мм тримає кадр на невеликій відстані (через його ширину), «п’ятдесятка» наближує ще більше; 
  • натуральна передача зображення – ширококутні об’єктиви, як правило, дещо спотворюють кадр, витягуючи риси обличчя та потенційно роблячи елементи товщими, ніж вони є насправді. 50 мм пропонує більш приємну фокусну відстань для портретів;
  • акцент на головному – якщо 35-міліметровий об’єктив захоплює все, то 50 мм знімає з найширшою діафрагмою, добре відокремлюючи головний об’єкт від оточення;
  • невелика глибина різкості – надає кінематографічний вигляд, створюючи м’які, розфокусовані ділянки, які виглядають так, ніби вони прямо з екрану.

Крім того, широка діафрагма допомагає в умовах слабкого освітлення.

Якщо ви хочете, щоб люди в кадрі виглядали як герої Голівуду, 50-міліметровий об’єктив із широкою діафрагмою – найкраще для початку.

64ad4def14690.webp

Рекомендовані лінзи 35 мм і 50 мм

Обидва варіанти об’єктивів є популярними серед фотографів, отже, й купити об'єктив Нікон та інших можна з різними можливостями, та за різними цінами. Перелічимо за брендами фотоапаратів.

Canon

  1. Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM.
  2. Об’єктив Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art.
  3. EF 50mm f/1.8 STM.

Нехай вас не вводить в оману відносно низька ціна: кенон об'єктиви є чудовими помічниками професіоналів високого рівня протягом багатьох років. Вони швидкі та надзвичайно легкі. Окрема увага об’єктиву RF 50mm f/1.2 – цей Canon 50mm робить чіткі зображення з приголомшливим боке.

Nikon

  1. Об’єктив Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD для Nikon F.
  2. Nikon NIKKOR Z 35mm f/1.8 S.
  3. Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G.

Оптичні системи є одними з «найвлучніших» в контексті чіткості, відсутності спотворень, з підтримкою автофокусування. В свою чергу, Nikon NIKKOR Z 50mm f/1.8 S є одним з найрізкіших автофокусних «полтинником».

Sony

Rokinon/Samyang SYIO45AF-E 45mm f/1.8 – не зовсім 50mm, але досить близький до цього, є вдалим вибором для фотографів з обмеженим бюджетом. Очікуйте високої продуктивності автофокусування та чітких зображень.

Planar T FE 50mm f/1.4 ZA – прогресивна оптична схема типу «планар» з 2 асферичними лінзами (АА та ED з наднизькою дисперсією). Має 11 пелюсток діафрагми для м'якого розмиття фону та герметичний корпус для фотографування в складних умовах.

64ad4e679e2e8.webp

Заключні слова

Отже, 35 мм чи 50 мм? Як перший крок у світ простих чисел, обидва об’єктиви є хорошим вибором, але з різних причин. Тут варто зорієнтуватися, що потрібно більше – кінематографічне відчуття, яке пропонує 50 мм об’єктив, чи більший універсалізм (у тому числі ландшафтна зйомка) лінзи 35 мм. Інакше, можливо, доведеться обзавестися кожним!

Маєте запитання щодо об’єктивів – клікайте лінку https://avic.ua/ та шукайте контакти. Фахівці інтернет-магазину у Харкові допоможуть вам з вибором.

11 июля 2023, 16:43 | Просмотры: 271

Добавить новый комментарий

Для добавления комментария, пожалуйста войдите

0 комментариев