Що таке колона ректифікації. Секрети приготування домашнього алкоголю

14.06.2022 | Лайфхак | Просмотры: 231

Всі домашні винороби прагнуть зробити спиртовмісний напій максимально очищений від шкідливих домішок сивушних масел і з приємним ароматом. Досягти цього можна шляхом багаторазової перегонки або фільтрації. Але найнадійнішим способом виготовлення чистої алкогольної продукції є ректифікація. Розглянемо принцип дії колони ректифікації докладно.

Ректифікаційна колона в самогонному апараті - це сучасний пристрій, що дозволяє отримати якісний спиртовмісний продукт в домашніх умовах після одноразової перегонки спирту-сирцю. ви можете купити колону ректифікації бренд Акваградус і виготовляти якісний продукт у себе вдома. Якщо правильно підібрати конструкцію та грамотно виробляти перегін, то складності у цьому процесі не виникне навіть у новачка.

Історія створення

Перший, досвідчений зразок цього пристрою був показаний у Парижі 1867 р. Саме цим часом датується початок технічної революції. Таким індустріям, що розвиваються, як парфумерна, хімічна і фармацевтична, була потрібна велика кількість очищеного, етилового спирту.

У Російській імперії подібні пристрої з'явилися в оснащенні лікеро-горілчаних заводів у 60 роках 19 століття - спирт, що виробляється, відправлявся на експорт. У минулому столітті колона ректифікації – це багатометрова конструкція, яка встановлювалася тільки на великих спиртових і лікеро-горілчаних заводах, застосовувати її в самогоноваренні було неможливо.

Але попит породжує пропозиції і в наш час колони, які застосовуються в домашніх умовах, переживають справжній бум популярності. Їх монтують на перегінні куби з різного матеріалу, оснащують нагрівальними приладами та терморегуляторами. Всі самогонники, що користуються пристроями ректифікації, отримують алкоголь високого ступеня очищення, для подальшої переробки і використання.

Поняття ректифікації

Ректифікація – складний масотеплообмін, основний процес поділу спиртовмісного дистиляту, що складається з розчинних речовин. Якщо говорити простою мовою – це часткова, багаторазова, багатоступінчаста конденсація пари. Перегонка ґрунтується на різних температурах випаровування рідин, що входять до складу самогону-сирцю.

Ректифікація – глибокий поділ компонентів та сумішей, що дозволяє отримати спирт у чистому вигляді.

Плюси даного методу

У даного способу отримання чистого самогону є безліч переваг:

  1. Найчистіший продукт міцністю 96%;
  2. Етиловий спирт використовують для створення елітного алкоголю;
  3. У сучасних побутових колонах існує можливість, як ректифікації, так і дистиляції. Можна застосовувати при першому перегоні дистилятор, а при 2 – ректифікатор.

Що таке колона ректифікації?

Цей пристрій є незамінним для винокурів, які хочуть вживати самі і пригощати гостей високоякісним алкоголем власного виробництва без домішок, шкідливих для здоров'я.

Це висока, вертикальна трубка, встановлена ​​над дистиляційним кубом із холодильником-дефлегматором. Конструкція, яка відбирає спирт, встановлюється на висоті 2/3 колони та має індивідуальний охолоджувач.Вам может быть интересно: