Види та переваги ортопедичних матраців

16.12.2022 | Лайфстайл | Просмотры: 196

Ортопедичні матраци — важливе спальне приладдя, яке забезпечує здоровий, міцний та комфортний сон. При виборі такого аксесуару слід обов'язково розібратися в різновидах, відмінностях та перевагах виробів. Це дозволить підібрати найбільш підходящий варіант, який буде відповідати вашим індивідуальним параметрам.

На сучасному ринку представлений широкий асортимент ортопедичних матраців. Одними з найпопулярніших є товари бренду Matroluxe. Це український виробник постільного приладдя, яке відрізняється високою якістю та рівнем комфорту.

Всі вироби, що існують на сьогоднішній день, діляться на види за такими параметрами:

 1. тип конструкції (пружинний чи безпружинний);
 2. тип пружинного блоку (залежний чи незалежний);
 3. рівень жорсткості;
 4. внутрішнє наповнення;
 5. навантаження одне спальне місце.

У цій статті ми розповімо про основні види матраців, допоможемо розібратися в особливостях конструкцій, наповнювачах та властивостях, щоб максимально полегшити вам вибір.

Види матраців за типом конструкції

За типом конструкції всі існуючі моделі можна розділити на дві великі групи:

 1. Пружинні. Конструкція таких виробів включає один із сучасних пружинних блоків. Це можуть бути залежні (Bonnel) чи незалежні (Pocket Spring) пружини. Перший варіант відрізняється підвищеною пружністю та стійкістю до інтенсивних навантажень. Незалежні пружинні блоки є більш еластичними і володіють анатомічними властивостями. А завдяки технології зонування ще й забезпечують покращену підтримку тіла.
 2. Безпружинні. Безпружинний ортопедичний матрац під замовлення не має в наповненні будь-яких металевих елементів. Його ортопедичні властивості досягаються завдяки варіативності внутрішнього наповнення. Такі моделі поділяються на моноблочні (один товстий шар наповнювача), листкові (кілька матеріалів, що чергуються один з одним) та змішані (поєднання різних за властивостями наповнювачів).

Окремо варто виділити матраци-топпери, які мають товщину від 4 до 8 см. Вони призначені для вирівнювання поверхні основного матраца або дивана. Такі вироби значно підвищують рівень комфорту спального місця.

Наповнювачі ортопедичних матраців

У наповненні сучасних ортопедичних матраців можуть використовуватися натуральні або синтетичні наповнювачі. Обидва варіанти є досить якісними, комфортабельними та безпечними.

Розглянемо їхні властивості:

 1. Кокосова койра. Це екологічно чистий матеріал із натуральних кокосових волокон. Він має щільну структуру, але при цьому володіє відмінною повітропроникністю. У матрацах використовується для підвищення жорсткості та ортопедичних властивостей.
 2. Натуральний латекс. Також натуральний наповнювач, який виготовляється із соку тропічної гевеї. Відрізняється в'язкістю, еластичністю та комфортабельністю. У ньому не заводяться пилові кліщі, тому матеріал є гіпоалергенним.
 3. Пінополіуретан. Це штучна піна, яка має дрібнокомірчасту структуру, відмінно пропускає повітря і тримає форму. Матеріал наділяє спальні аксесуари комфортабельністю та зносостійкістю.
 4. Memory Foam. Піна з ефектом пам'яті адаптується під вигини людського тіла, не чинить зворотного тиску та сприяє максимальному розслабленню м'язів. Тому повсюдно використовується в матрацах для дорослих з низькою масою тіла та людей похилого віку.
 5. Термовілок. Неткане полотно, що складається із суміші натуральних та синтетичних волокон. Використовується у пружинних моделях для захисту м'яких шарів від тиску пружин.

Переваги матраців з ортопедичним ефектом

Сучасні матраци мають масу незаперечних переваг:

 1. Ортопедичний ефект. Ортопедичні та анатомічні властивості продукції досягаються завдяки грамотно підібраному внутрішньому наповненню. Такі вироби дозволяють прийняти зручне положення, ефективно знімають навантаження з хребта та сприяють відновленню сил.
 2. Гігієнічність. Продукція виробляється з якісних та екологічних наповнювачів, які добре пропускають повітря та не накопичують вологу. Завдяки цьому вони не провокують алергію, в них не заводяться пилові кліщі та хвороботворні бактерії.
 3. Функціональність. Деякі моделі володіють підвищеною функціональністю. Вони можуть мати різнобічну жорсткість, ефект зима/літо, знімний чохол або функцію скручування.
 4. Екологічна чистота. Для виготовлення аксесуарів використовуються екологічно чисті та безпечні матеріали. Вони не шкодять здоров'ю людей та не псують екологію.
 5. Довговічність. Термін експлуатації виробів може сягати 10-15 років, залежно від використаних матеріалів.

Зробивши вибір на користь продукції бренду Матролюкс, ви також отримуєте довгострокову гарантію на матрац ортопедичний. Доставка товарів здійснюється по всій Україні.


Вам может быть интересно: