Відпочинок у закарпатті: куди поїхати та що подивитися

Міста, села, природа та незвичайні локації: ми поділимося з вами, чим зайнятися у Карпатах.

Закарпатська область розташована на південно-західних схилах та передгір'ях Східних Карпат, а також включає Закарпатську низовину. Це єдиний регіон України, що межує із чотирма країнами (Румунія, Угорщина, Словаччина, Польща). Таким чином, Закарпатська область є своєрідним українським вікном до Європи.

У регіоні багато визначних пам'яток, включаючи термальні джерела, такі як Косино, Мукачево, Берегове та ін.

Карпати посідають близько 80% території регіону. Вершини Чорногорського хребта є найвищими на території України – вершини Піп-Івана, Бребенескуля та Петроса перевищують 2 км у висоту, а гора Говерла досягає висоти 2061 м – найвищої точки регіону та України.

Загальна площа природних територій, що особливо охороняються, становить близько 12,5% території області. Карпатський біосферний заповідник є найбільшим та одним із найцікавіших об'єктів природно-заповідного фонду України. У 1993 році він був включений до списку біосферних заповідників, які охороняються ЮНЕСКО. Площа цього заповідника становить 57 880 га (578,8 кв. км). Загалом ліси займають понад 50% території Закарпатської області.

Красива природа Закарпатської області

Традиційно вважається, що географічний центр Європи розташований на території Закарпаття в районі села Ділове Рахівського району (це зараз оспорюється).

Клімат у Закарпатській області помірно-континентальний із переважним впливом Атлантики. Середня температура повітря у липні становить до плюс 21 градуса Цельсія, у січні – мінус 4 градуси Цельсія (мінус 10 градусів Цельсія у горах).

Ужгород (113 000) та Мукачево (86 000) є найбільшими містами. Значна частина населення, близько 60%, проживає у сільській місцевості.

Курортними ресурсами Закарпатської області є переважно мінеральні води та клімат. Ви можете, наприклад, відвідати курорт Лумшори біля підніжжя мальовничої долини Руни з цікавою давньою історією або з десятків інших мальовничих місць.

Це один із найважливіших туристичних регіонів України. Є не менше 11 туристичних баз, зокрема в Ужгороді, Мукачеві, Рахові, Воловці, Міжгір'ї, Ясіні; 4 екскурсійні бюро - в Ужгороді, Мукачеві, Хусті та Рахові. Відпочинок в Закарпатті гарний у будь-яку пору року, тому що область є одним із центрів зимових видів спорту в Україні.

Опис міст Закарпаття, курортів та багато іншого ви можете знайти на Go-To.Rest

8 августа 2022, 12:50 | Просмотры: 593

Добавить новый комментарий

Для добавления комментария, пожалуйста войдите

0 комментариев