Вступ до університетів Німеччини для українців

Не лише Англія славиться своїми університетами. Німеччина також з давніх-давен має статус центру прогресу, культури і на...

Не лише Англія славиться своїми університетами. Німеччина також з давніх-давен має статус центру прогресу, культури і науки. До цього дня цінителі літератури насолоджуються творами Гете, Шлегеля та Шіллера. А німецьким ученим належать багато світових відкриттів. Сьогодні вища освіта в Німеччині вважається однією з найпрестижніших. Навчання в Німеччині приваблює студентів та абітурієнтів з усього світу. Чимало серед них і українців.

Історія вищої освіти у Німеччині

Німеччина є однією з тих європейських держав, вища освіта в яких зародилася ще за часів глибокого Середньовіччя.

Багато ВНЗ Німеччини було засновано наприкінці чотирнадцятого століття – тоді, коли нова наукова думка відчайдушно сперечалася з богословськими трактатами. Це означає, що освіта в Німеччині має величезну історію та траїції якості. Найдавніші ВНЗ Німеччини – це Кельнський та Гейдельберзький. Обидва були засновані у вісімдесятих роках чотирнадцятого століття.

Обидва університети випустили чимало славних вчених. Освіта тут класична, а старовинні університетські традиції привертають увагу студентів зі всього світу своїм колоритом.

Отримання престижної освіти

Навчання в Німеччині приваблює багатьох студентів та абітурієнтів своєю престижністю. Сьогодні ця держава знаходиться на почесному третьому місці за кількістю студентів, які прибули на навчання з різних країн світу. За деякими даними, кількість іноземців, які навчаються у Німеччині, сягає ста п'ятдесяти тисяч. Також і ціни на освіту, порівняно з іншими європейськими країнами, досить бюджетні – здебільшого стягується невеликий внесок за семестр.

На думку багатьох фахівців, найсильніші університети Німеччини у 2022 році – це ВНЗ медичного, філологічного та технічного спрямувань. Отримавши диплом в одному із ВНЗ цієї країни, випускник має право на працевлаштування як на території Німеччини, так і у Сполучених Штатах Америки та у Великій Британії.

Головним плюсом, який дає навчання у Німеччині, є те, що після закінчення ВНЗ іноземець має право залишитися жити в цій країні назавжди.

Тривалість навчання

Залежно від типу вищого навчального закладу варіюється й тривалість навчання. Також має значення академічний ступінь. Згідно із чинним законодавством, студенти мають право на проходження повного навчального курсу.

Після цього студенти зобов'язуються скласти іспит. Потім їм присуджується професійна кваліфікація. У середньому курс навчання розрахований чотири роки.

У окремих випадках встановлюються дещо інші нормативи. Так, щоб отримати ступінь бакалавра, період навчання становить 3 роки. Потім студент може навчатись ще два роки, після чого йому присуджується ступінь магістра. Якщо абітурієнт планує здобути докторський ступінь, навчатися йому доведеться ще 2 – 5 років.

Питання володіння мовами

Вступ до німецького внз пов'язаний із проблемою володіння державною мовою. Для багатьох студентів, які бажають пройти навчання в Німеччині, це справжня перешкода. Більшість українських школярів, які відвідують середню школу, навчаються англійською мовою.

На щастя, сьогодні стає все більше університетів, навчання в яких ведеться англійською. Плюсом слід вважати і те, що, навчаючись англійською, студенти паралельно вивчають державну мову.

14 декабря 2022, 10:02 | Просмотры: 301

Добавить новый комментарий

Для добавления комментария, пожалуйста войдите

0 комментариев