Як правильно вибрати сонячну електростанцію

Щоб ви не залишились без електроживлення у цей складний час, ми підготували для вас підбірку корисної інформації про те,...

Щоб ви не залишились без електроживлення у цей складний час, ми підготували для вас підбірку корисної інформації про те, як залишатися з електроенергією навіть під час блекаутів. 

Один із варіантів завжди мати можливість зварити смачненький борщ у мультиварці – купити сонячні електростанції. Проте й тут потрібно вміти вибирати правильно. Ми спробуємо вам у цьому допомогти.

Сонячні електростанції - принцип роботи | Карбон-CNS

Як вибрати сонячну батарею

Перш за все, потрібно звертати увагу на вольтаж: панелі з напругою у 12 вольт будуть доречні для одиничного використання або ж для систем малих потужностей. Для більш потужних сонячних електростанцій необхідна напруга 24 В.

Далі потрібно звертати увагу на типи кремнієвих лотків сонячних батарей. Найбільш популярних є три: полікристалічні, монокристалічні та аморфні.

Полікристалічні батареї – виготовлені з багатьох хаотично розташованих кристалів.

Монокристалічні – виготовлені з кремнію з непорушною структурою, тобто з такого, який виростили одним кристалом. Вони дуже ефективні у хмарну погоду.

Аморфні – використовуються для будь-яких поверхонь, проте вони недостатньо ефективні.

По-перше, у плані потужності та ефективності кращими є монокристалічні панелі. По-друге, ККД (коефіцієнт корисної дії), що визначає ефективність роботи, найбільший теж у монокристалічних панелей (переважає на 3-4%). По-третє, найменш ефективними є аморфні. На їх довговічність та високий ККД очікувати не варто.

Єдина перевага полікристалічних панелей – ціна. Проте, враховуючи повільний регрес монокристалічних структур, через десять років вони будуть приносити більшу економію.

Окрім типів, варто звернути увагу також і на будову сонячних панелей:

  1. Із суцільними чарунками (Full-Cell).
  2. Застосовуються половинчасті чарунки (Half-Cell) – найбільш ефективні при затіненні, тож найкраще місце для них – дах.
  3. PERC-фотомодулі – мають вищу ефективність.
  4. Bificial – двосторонні панелі – новітня розробка (генерація енергії збільшується на 25% завдяки роботі фронтальної й тилової сторін).

Сонячні електростанції – це системи, які не кожен може собі дозволити. Проте у наших нинішніх реаліях ці комплекси просто незамінні.

Отже, перед тим як купити сонячну електростанцію, потрібно ретельно обміркувати, яка сама СЕС вам необхідна. Правильне рішення дозволить зекономити кошти і стати тим самим «сусідом через дорогу, у якого завжди є світло».

26 декабря 2022, 16:22 | Просмотры: 351

Добавить новый комментарий

Для добавления комментария, пожалуйста войдите

0 комментариев