Фотограф – це не просто професія. Це зовсім інший спосіб життя. Фотографи дивляться на навколишній світ через об'єктив своєї камери – кожен дивиться по-своєму та бачить щось своє. Якщо хочете, щоб результати фотосесії вас порадували, потрібно шукати фахівця, який бачить світ таким, яким бажаєте побачити його ви.
Пошук фотографа – завдання дуже нетривіальне. Недостатньо лише вивчити портфоліо фахівців чи порівняти ціни. Доводиться одночасно враховувати багато чинників. Але результат – чудові знімки, які залишаться з вами на все життя – явно того вартий.
Отже, як вибрати фотографа:
1. Визначте тематику майбутньої фотосесії.
Це може бути весільна зйомка, тоді вам потрібний весільний фотограф в Києві. Якщо сімейна, дитяча, креатив, бізнес-портрет, фешн, архітектура тощо краще вибирати фотографа з відповідним досвідом. Серед універсальних фахівців також трапляються діаманти, але рідше, тому краще зосередитися на вузькоспеціалізованих профі.
2. Вивчіть портфоліо.
Вам має подобатися те, що робить фотограф. Портфоліо відбиває як професіоналізм майстра, а й його манеру. Хтось наголошує на деталях, хтось на чітко вивірених формах, хтось на жвавості, енергійності, русі. Якщо вам відгукуються роботи, вивчайте спеціаліста за іншими критеріями. Якщо ні, рухайтеся далі – шукайте свого майстра.
3. Оцініть досвід роботи.
Тут все очевидно — чим більше спеціаліст працює та розвивається у своїй галузі, тим краще. Але знову-таки, є різниця між професійним фотографом, який справді розвивається, удосконалює свої навички, вміння, регулярно проходить курси, і людиною, для якої фотографія – хобі. В останньому випадку теж можна знайти хорошого майстра, але шанси не такі високі. Фотосесії для вагітних краще проводити із фотографом, який добре знає свою справу.
4. Вивчіть відгуки.
Пам'ятайте, що будь-який відгук — це суб'єктивна думка однієї людини. І те, що сподобалося одній людині, може спричинити відторгнення у вас. І навпаки. Тому при вивченні відгуків намагайтеся звертати увагу на об'єктивні критерії оцінки. Наприклад, той факт, що фотограф запізнився, розчарує будь-якого користувача. Але якщо фотограф зробив при цьому знижку або запропонував безкоштовно додаткову послугу, багато хто буде готовий закрити на запізнення ока.
5. Фототехніка.
Дуже важливий параметр. Фототехніка має бути професійною. Краще, щоб фотограф мав два фотоапарати, особливо якщо ви плануєте шукати фотографа для фотосесії на весілля або інший важливий захід. Уявіть, що у відповідальний момент фотоапарат ламається, а запасного немає. Об'єктивів також має бути в ідеалі кілька: ширококутний для оглядових кадрів, із середніми фокусними відстанями для портретів, довгофокусний для художніх ефектів. Будь-яке додаткове обладнання вітається.
6. Спілкування.
Будь-який фотограф - це трохи психолог і трохи чарівник. Якщо вам не вдасться порозумітися, якщо ви не зможете розслабитися перед камерою, розраховувати на хороші знімки навряд чи доведеться. Портретна фотосесія в Києві пройде набагато краще, якщо з фотографом вам приємно спілкуватися. Важливо організувати зустріч перед зйомкою, щоб переконатися, що ви з вибраним фотографом на одній хвилі.
7. Вартість.
Питання ціни — одне з пріоритетних. Що тут можна порадити – орієнтуйтесь на свої фінансові можливості. Але пам'ятайте, що дуже низькі ціни свідчать про малий досвід фотографа або його обмежені можливості — наприклад, у нього непрофесійна техніка або мало об'єктивів. Звичайно, іноді вдається отримати шикарні кадри і за безкоштовної фотосесії — але це швидше виняток із правил.