Як вибрати велосипедні окуляри, І коли вони потрібні?

Періодично любителі їзди велосипедами сперечаються, чи потрібні окуляри чи можна обійтися без них. Поклавши руку на серце, скажімо, що це справді корисна і необхідна річ. Однак її вибір залежить від багатьох нюансів, у тому числі від стилю та місця катання. У погану дощову чи надто сонячну погоду без окулярів не обійтися.

Перш ніж вирішуватися на придбання велосипедних окулярів, варто дізнатися про їхні переваги та недоліки, розглянути вартість та функції. У цьому ми й розбиратимемося, а подивитися варіанти можна на https://unisport.ua/veloochki-julbo/

Функції окулярів для велосипедистів

Окуляри захищають очі від:

 • Яскравого світла, через яке сльозяться очі і погано видно дорогу;
 • Комах, які так і норовлять потрапити в очі. Особливо це помітно у лісі;
 • Піску, пилу та іншого бруду, що вилазить з-під коліс вашого велосипеда або машин, що проїжджають повз;
 • Ультрафіолетового випромінювання;
 • Під час поганої погоди, дощу або снігу захищають очі від опадів. Якщо окуляри оснащені гідрофобним покриттям, то вода не надовго затримуватиметься на стеклах, а швидко стіче вниз. У свою чергу, видимість погіршуватися не буде.

Чи підійдуть прості окуляри чи з сонцезахисним ефектом?

Звичайні окуляри не можуть захистити очі від бічного вітру. У велоокулярів є така форма, яка прилягає до шкіри і не дає вітру потрапити в очі. До того ж, прості або сонцезахисні окуляри не мають гідрофобне напилення. Опади затримуватимуться на шибках, що значно погіршує вигляд дороги. До гідності велоок можна віднести і те, що вони виготовлені з полікарбонату. Це означає, що під час удару окуляри не розіб'ються вщент.

Ще одна сильна сторона таких окулярів полягає у надійній фіксації на голові. Багато моделей оснащені душками та носовими упорами з гуми. За рахунок цього окуляри не будуть зісковзувати при їзді нерівною дорогою. Вони щільно прилягають до обличчя, але не притискають його.

Також у продажу є окуляри із протитуманним покриттям. Це не дає склам запітніти під час холодної та вологої погоди. У велоокулярів вище кольоропередача, та й оптичні властивості набагато якісніше, ніж у сонцезахисних. Ті захищають очі лише від ультрафіолетового випромінювання та все. Зате спотворюють колір та контур дороги. Якщо ви любитель швидкої їзди, то вдягати такі окуляри зовсім небезпечно. Велосипедист може не побачити перешкоду попереду і не зреагує вчасно.

Яке покриття та колір буває у лінз?

Ринок надає широкий вибір велосипедних окулярів на будь-який смак та колір. Кожен із них вирішує різні завдання. Тому перш за все варто зрозуміти, навіщо вам взагалі потрібні окуляри, і шукати ті, які виконують цю функцію. Дивіться варіанти на https://unisport.ua/veloochki/

Велосипедні окуляри бувають:

 • Прозорими. Їх використовують завжди незалежно від погодних умов. Підходять для будь-якого часу доби: ранок, день, вечір та ніч. Головна функція окулярів – це захист очей від бруду та вітру;
 • Темні. Добре захищають від сонячного світла. Щоправда, у таких окулярах оці складно буде адаптуватися у лісі, адже там трапляються як світлі, так і темні ділянки.
 • Окуляри з градієнтом. Вони добре підійдуть у яскравий сонячний день та хорошу погоду. Захищають очі від сонця та фар автомобілів;
 • Жовто-жовтогарячі лінзи. Такі окуляри не дають синьо-фіолетовому спектру засліпити очі. Варто врахувати, що під час їхнього використання підвищується контрастність зображень. Цей ефект особливо помітний з появою сутінків на небі. Якщо освітлення тьмяне, то видимість стає різкою. Окуляри добре підійдуть у дощову погоду чи увечері.
 • Дзеркальне покриття. Такі велосипедні окуляри підвищують контрастність і відбивають набагато більше світла. За дзеркальним покриттям повністю приховані очі людини. Окуляри зменшують кількість світла, яке потрапляє у вічі. Використовувати їх при поганому освітленні, наприклад, у темний час доби або на неосвітленій вулиці, не варто. ;
 • Окуляри з ефектом антивідблиску. Вони не дають світлу відбиватися від лінзи. Це сприятливо впливає на зір. Воно стає гострішим і чіткіше видно навколишній світ. Також підвищується контрастність.

16:01 15.05.2023 | Просмотры: 209